www.krasnevanoce.cz

Vánoční stromeček

Neodmyslitelným vánočním symbolem je v dnešní době vánočení stromeček. První zmínka o něm pochází z Německa ze 16. století. V Čechách se první stromeček objevil u ředitele pražského Stavovského divadla Jana Karla Liebicha ve svém libeňském zámečku. O pár let později již byl stromeček samozřejmou součástí vánoční výzdoby mnoha rodin v Praze. Poté se stromeček rozšířil i mimo Prahu a do začátku 20. století si už stromečky našly cestu téměř do každé domácnosti.

Zdobení vánočního stromečku prošlo lety různými změnami. My máme rádi v dnešní době hodně třpytivých ozdob, které se nám v obchodech ve velkém nabízejí,
zapomněli jsme však trošku na krásu prostých věcí. Vánoční stromeček vypadá opravdu nádherně, když je ozdoben například červenými jablky, které zavěsíme na jednobarevných stužkách, pokud ho ozdobíme šiškami, které se ohřáté v troubě rozvinou a pak pověsí také na stužky. Krásnou ozdobou jsou i figurky, srdíčka a jiné tvary vyrobené z těsta. Další ozdoby si doma můžeme vyrobit z předem namočené ovesné nebo žitné slámy. A také jedna z nejkrásnějších ozdob je přeci barevný papírový řetěz, který vyrobí vaše milované děti.

Přejeme vám, aby ten váš vánoční stromeček byl ze vše všech nejkrásnější.

 

Více z této kategorie: « Štědrovečerní kapr Lití olova »

DO VÁNOC ZBÝVÁ