www.krasnevanoce.cz

Bramborový salát s jogurtem

Suroviny:

1kg brambor určených na salát
1 kelímek bílého jogurtu
1 lžíce hořčice
2 vejce
2 mrkve
2 kyselé okurky
1/2 cibule
sůl
pepř

Postup přípravy:

Nejdříve si dobře umyjeme a uvaříme brambory s mrkví ve slupce, abychom zachovali lepší chuť. Vaříme dle velikosti brambor cca 25-40min. Do dalšího hrnce dáme studenou vodu a vajíčka, přivedeme pozvolně k varu a vaříme 10min až natvrdo. Do studené vody je vkládáme poroto, aby nám skořápky nepopraskaly. Jakmile máme vejce uvařené, pod studenou vodou vychladíme, oloupeme a nakrájíme na drobnější kostičky. Uvařené brambory a mrkev scedíme, propláchneme studenou vodou a necháme chvilku vychladit. Ne dlouho, vlažné brambory se lépe loupají. Pokrájíme na kostičky.
Brambory, mrkev a vejce opatrně promícháme. Vedle v mystičce si připravíme a promícháme bílý jogurt s hořčicí, nadrobno nakrájené okurky a přidáme sůl s pepřem. Takto připravenou jogurtovou pastu promícháme s bramborami, mrkví a vajíčky.
Někdo má rád salát ostřejší a ještě zdravější, tedy může přidat půlku cibule nakrájenou na drobounké kostičky. Nakonec ještě jednou vše promícháme a ochutnáme, případně solí s pepřem dochutíme.
Bramborový salát s jogurtem necháme v ledničce alespoň přes noc vychladit a odležet. Jen tak se jednotlivé chutě dobře propojí a máme velmi dobrý a zdravý bramborový salát.
 

DO VÁNOC ZBÝVÁ